Lisansüstü programlara ilk defa yerleştirilmek üzere yapılacak başvurular, Lisansüstü Program Kontenjanları ve Başvuru Şartları (2020-2021 Güz) linkİ üzerinden erişilebilen ilanda belirtilen tarihlerde online olarak yapılır ve sonuçlandırılır. Lisansüstü programlara online başvurular ilanda belirtilen tarihler arasında Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğünün resmi internet adresindeki (http://fbe.gumushane.edu.tr) ana sayfada yer alan Online Başvuru Sistemi (https://obs.gumushane.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx) bağlantısından elektronik ortamda yapılacaktır. Başvuruya esas tüm belgeler, online başvuru esnasında sisteme yüklenecektir. Online başvuru sistemi dışında bizzat şahsen (elden) veya posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. İlan edilen süre dışında yapılan başvurular dikkate alınmaz. Yatay geçiş başvuruları ise online yapılmayacak olup ilanda belirtilen tarihlerde “Yatay Geçiş Başvuruları” bölümünde belirtilen belgelerle birlikte bizzat ve şahsen yapılacaktır.

Online başvuru esnasında yapılacak hataların tümünden adayın kendisi sorumludur. Eksik belgeli başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru esnasında hatalı veya eksik beyanda bulunduğu sonradan tespit edilen adaylar, kesin kayıt hakkı kazansalar dahi kayıt yaptıramazlar. Hatalı veya eksik beyanda bulunduğu kayıttan sonra anlaşılanların kayıtları silinir ve öğrenciliklerine son verilir. 

Başvuru esnasında ilk günlerde yoğunluk olabileceğinden dolayı sistem yavaş işleyebilir. Enstitümüzün web sitesindeki duyurular bölümünün takip edilmesi önerilir.

Adaylar, online başvuru yaptıktan sonra aynı sistemden başvurularının durumunu takip etmelidirler. Başvuru durumu sistemde “onaylandı” olarak görünüyorsa başvuru gerçekleşmiş demektir. Sistemde başvuruların onaylanma süresi ortalama 2 iş günü olduğu için başvuruyu takip eden 2 iş günü sonra başvuruların onay durumunun kontrol edilmesi önerilir. Sisteme yüklenen ve kesinleştirilen hatalı başvurular, ilan edilen başvuru süresi içinde olmak kaydıyla varsa eksikliklerini gidererek aynı usulle başvurularını tamamlayabilirler.

Tüm adaylara başarılar dileriz.

 

KONTENJANLARA VE BAŞVURU ŞARTLARIYLA İLGİLİ AYRINTILI BİLGİLERE AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞILABİLİR.

Lisansüstü Program Kontenjanları ve Başvuru Şartları (2020-2021 Güz)